Anadolu Yakası Semineri Tamamlandı
 • 25 yıllık TÜFAD İstanbul tarihinde ilk defa İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştirilen Zorunlu Antrenör Gelişim Semineri 650 katılımcıya ev sahipliği yaptı.

  Ekleme: 25-05-2016 Bu Haber 408 kez okundu.

  Kartal Titanic Otelde gerçekleştirilen seminerde, moderatörlük görevini ekranların tanınan ismi ve aynı zamanda TÜFAD İstanbul antrenörlerinden Sn. Alper ÜSTÜNDAĞ yürüttü. Programın işleyişi ile ilgili katılımcılara bilgi veren Sn. Üstündağ ardından açılış konuşmasını yapması için TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Rıza ÇAVUŞOĞLU’nu sahneye davet etti. Antrenörlere seminerin çalışma hayatlarında ki öneminden bahseden Sn. ÇAVUŞOĞLU bu etkinliği Anadolu yakasında ilk kez düzenlemiş olmanın da önemli bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.      

  Seminerin günlük program akışına göre sahneye önce TFF eğitmenlerinden Sn. Mehmet ÖZÇAĞLAYAN ardından da Sn. Nur Mustafa GÜLEN çıktı. Sosyal medyanın spor dünyasındaki önemine değinen Sn. ÖZÇAĞLAYAN’a konuşmasının ardından TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Sn. Rıza ÇAVUŞOĞLU katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Sn. ÖZÇAĞLAYAN’ın teşekkür konuşmasının ardından sahneyi alan Sn. GÜLEN; yaş gruplarına göre antrenman planlaması konu başlığı altında doğru bilinen yanlışları ve özellikle ortalamanın altında kalan yaş gruplarına uygulanan yanlış metotların hem fiziksel hem de mental olumsuz kalıntılarının olabileceğinden bahsetti. Sunumunu interaktif bir şekilde sürdüren Sn. GÜLEN konuşması boyunca katılımcıların arasında yer alarak deneyimlerinden özellikle genç antrenörlerin de istifade etmesini hedeflediğini belirtti. Konuşmasının ardından ödülünü TÜFAD İstanbul Yönetim Kurulu üyelerinden Sn. Cem ÇALIŞKAN’ın elinden alan Sn. GÜLEN’in teşekkür konuşmasının ardından öğlen yemeğine geçildi.      

  Verilen aranın ardından oturumu tekrardan açan Sn. Üstündağ sahneye sunumunu yapmak üzere Sn. Gülhan GÜNDÜZ’ü davet etti. Sporda çocuk koruma konusuna değinen Sn. GÜNDÜZ yurtdışı eğitimlerinden edindiklerini ve eğitmenlik hayatı boyunca sahip olduğu gözlemlerini katılımcılarla paylaştı. Konuşmasının ardından katıklarından dolayı kendisine teşekkür eden Sn. Rıza ÇAVUŞOĞLU Sn. GÜLEN’e plaketini takdim etti.      

  Eğitimcilerin sunumlarının ardından söyleşilerle devam eden seminerde sahneyi İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sn. Ali DÜŞMEZ aldı. Konuşmasında hayatın her alanında olduğu gibi spor dünyasının da eğitimle paralel olarak ivme kazanabileceğini söyleyen Sn. DÜŞMEZ TÜFAD İstanbul Şubesinin bu konuya azami hassasiyetle yaklaşmasından mutluluk duyduğunu belirtti. Konuşmasının ardından Sn. DÜŞMEZ’e teşekkür plaketini TÜFAD İstanbul Şubesi Başkan Yardımcılarından Doç. Dr. Veysel KÜÇÜK takdim etti. Seminere Sn. DÜŞMEZ ile birlikte katılan TFF İstanbul İl Temsilcisi Sn. Ali TANRIYAŞÜKÜR de plaketini Genel Sekreter M. Mehmet YORULMAZLAR’dan aldı.      

  Teşekkür konuşmalarının ardından kapanış oturumunda ise Sn. Giray BULAK sahne aldı. Genelinde soru cevap olarak ilerleyen söyleşi de anılarını ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşan Sn. BULAK tercih edilen bir antrenör olmasında ki en büyük nedenin kendisine yaptığı eğitim yatırımlarının olduğunu söyledi. İngiltere’de aldığı lisan ve mesleki eğitimin hayatında bambaşka bir sayfa açtığını söyleyen Sn. BULAK başarıya giden yolun yalnız ve yalnız eğitimden geçtiğini ve bu işe mesai harcayanların muhakkak karşılığını alacağını söyledi. Söyleşinin ardından Sn. BULAK’a teşekkür plaketini, hem futbol oynadığı dönemden takım arkadaşı olan hem de TÜFAD İstanbul Şubesi Başkan Yardımcılarından Sn. Halit ÖNSEN takdim etti.      

  Programın tamamlanmasının ardından katılımcılara günün anısına ithafen özel yaptırılan TÜFAD İstanbul antrenör çantası ve tamamlayıcı aksesuarlarla birlikte Seminer katılım sertifikaları dağıtıldı.

  Barış KURKUT

Reklam Alanı
HABERLER

© 2016 Tüfad İstanbul
Bu sitenin tasarımı ve kodlaması Bahadır Yagan'a aittir.